FERENC PÁPA KÉRDEZ MINKET

Kedves Válaszoló!

Ferenc pápa fontos kérdéseket tesz fel a 2023. őszére tervezett püspöki szinódus kapcsán. A szinódus szó: együtt látást, és ebből az együtt látásból fakadó haladást jelent egy közös úton a Szentlélek Isten által

vezérelve. A 2022-es szinodális folyamat lényege, hogy az egész világból minden megkeresztelt, sőt minden jó szándékú ember őszinte véleménye eljusson az egyház vezetőinek tanácskozására. Ez az anonim kérdőív is az őszinteséget támogatja. Nem segít, ha a valóságnál „szebb”, vagy „csúnyább” képet közvetítünk. Szabadon imádkozzunk, gondolkodjuk és válaszoljunk! Ferenc pápa kérdései arra irányulnak, hogy; "Mi Isten terve az Egyházzal itt és most? Hogyan tudjuk helyi szinten Isten álmát megvalósítani az Egyház számára?" Arra bátorít minket, hogy közösségben fogalmazzuk meg válaszainkat: "A párbeszéd újdonságra vezet bennünket: készségesnek kell lennünk megváltoztatni a véleményünket aszerint, amit másoktól hallottunk." (Vademecum 2.3.)

Kérjük válasszon, hogy milyen módon tölti ki a kérdőívet?